A kerékpárosok 7 leggyakoribb buktatója + azok elkerülése
Hozááadott: 2.11.2022 9:14.16 Megtekintések száma: 877
02 November 2022
A kerékpározás sok ember szívét meghódította, akik gyakran teljes mértékben elkötelezik magukat ennek a sportágnak. Azonban, mint minden más sport, ez is sok buktatót hoz magával, amelyek a figyelmetlen vagy a könnyelmű kerékpárosokat veszik célba. Ahhoz, hogy ezeket időben megelőzze, érdemes tudni róluk, ezért összegyűjtöttük azokat a legnagyobb veszélyeket, amelyekkel általában a kerékpárosok találkozhatnak.
1. Kerékpáros előzése autóval
Viszonylag gyakori, de nem kevésbé veszélyes helyzet egy kerékpárost előző autó. Ebben az esetben az lenne a legjobb, ha az előző autók a lehető legnagyobb távolságot tartanák, különösen nagyobb sebességnél. Egy elhaladó autó nyomáshullámot hoz létre, amely a kerékpáros stabilitásának elvesztését okozhatja. A kettejük közötti ütközés veszélye is csökken.
2. A kocsiajtó váratlan kinyílása
Banális dolognak tűnik, de sok kerékpáros már megjárta. Valójában az a tény, hogy sok sofőr elfelejt egy alapvető dolgot megtenni az ajtó kinyitásakor – hátra, illetve a visszapillantó tükörbe nézni. Ha váratlanul kinyitják az ajtót és egy elhaladó kerékpáros arra jár, el tudjuk képzelni mi fog következni. A kormányon át történő esésnek nem biztos, hogy jó vége lesz. A sofőröknek elég jól körülnézni mielőtt kinyitják az ajtót, a kerékpárosoknak pedig fokozott óvatossággal kell elhaladniuk az autók mellett.
3. Közvetlen találkozás erdei állatokkal
Több kerékpáros is rajong a természetben való tekerésért, de még itt is előfordulhat buktató. Az egyik az, hogy egy erdei állattal találkozik, amely váratlanul keresztezi az útját, amikor a legkevésbé számítana rá. Tehát, ha a hegyi kerékpározás szerelmesei közé tartozik, vagy szeret az erdőkben tartózkodni, legyen óvatos és ne feledje, hogy a természet elsősorban az állatok otthona, Ön csak látogató.
4. Kutyák póráz nélkül
Egy ideális világban minden kutya azonnal a gazdájához rohanna az első hívásra. Sajnos az ideális világ meglehetősen távol áll attól, amiben élünk, így számítani kell arra, hogy a gazdi kutyája nem engedelmeskedik és egyenesen önhöz fut. Nehéz megmondani, hogy jobb-e felgyorsítani, vagy megállni, és nem provokálni a kutyát a szökéssel, amit a legtöbben kihívásnak tekintenek az üldözésben. Inkább azt javasoljuk, hogy forduljon közvetlenül a tulajdonoshoz, és kérje meg, hogy figyeljen a kutyára.
5. Éles tárgyak az úton
Törött üvegszilánkok, szögek, fémhulladékok... gyakran csak akkor vesszük észre, amikor már késő. Szerencsére egy ilyen nehézséget ügyesen meg lehet oldani a tömlő nélküli gumikkal. Amellett, hogy kényelmesebb utat tesznek lehetővé, jobban ellenállnak a törött üvegnek vagy más éles tárgyaknak, amelyek defektet okozhatnak, mivel a tömítőanyag a legtöbb kisebb lyukat elbírja.
6. Eső és nedves út
A sárvédők a leghatékonyabbak a nedves útról vagy tócsáról való fröccsenés ellen. Azonban még a sárvédők sem védenek meg a csúszós nedves felületektől. Ha azonban minimálisra szeretné csökkenteni az esés kockázatát, próbáljon meg egy kis levegőt kiengedni a gumiból. Ily módon a gumi nagyobb felületen érintkezik a talajjal, így nagyobb stabilitást biztosítanak. Nedves útfelületen történő fékezéskor ne feledje, hogy ha úgy dönt, hogy erősen használja az első féket, akkor nagy valószínűséggel megcsúszik, és a kerékpár hirtelen irányíthatatlanná válik.
7. Macskaköves út
A macskaköves út a kerékpárosok körében kevésbé népszerű. Azonban még itt is vannak trükkök az ütések méretének és erejének minimalizálására. Például, ahogyan tartja a kormányt – próbálja meg finoman tartani, mert a szoros fogás szükségtelenül fájó és merev ujjakat eredményez. Az is segíthet, ha nehezebb sebességfokozatba kapcsol, és a kerékpárt a sáv közepére irányítja.
8. Erős szembeszél és hideg
Ha egyedül van az úton, és nincs ki mögött elbújni, nincs más dolga, mint a kerékpárhoz közel hajolni, és az állát a mellkasára támasztani, amikor a széllel küzd. Ez csökkenti azt a területet, amelyen a szél érintkezik. Lehet megnyugtatja a tudat, hogy amikor irányt változtat és hazaindul, a szembeszél hátszél lesz, ami tovább növeli a sebességét.
A hideget minden testrész megszenvedi, ezért megérdemlik a megfelelő védelmet. Ebben az esetben van egy egyszerű recept a a megoldására: alapvetően csak a kerékpáros ruhatár jó minőségű és meleg ruháira kell cserélni, mint például sapka a sisak alá, kesztyű, zokni, téli edzőcipő vagy gyapjú fehérnemű.