Vissza

Az 5 leggyakoribb tévhit a kerékpározásról

Hozááadott: 9.1.2021 15:55.11 Megtekintések száma: 885

09 Január 2021

A kerékpározás sok ember körében népszerű, a gyermekektől a nyugdíjasokig, már a mindennapjaik részévé vált. Az egyéb tevékenységekhez hasonlóan a kerékpározásról is garantált tények vannak. Sokan igaznak tartják őket, de valójában tévhitek, amelyeket nem szabad elhinni. Melyek ezek?

Az 5 leggyakoribb tévhit a kerékpározásról

1. Tévhit: A kerékpározás veszélyes

Biztosan már hallott arról, hogy mennyire veszélyes a kerékpározás, és hogy a kerékpárosok vannak a legnagyobb veszélyben az utakon. Természetesen a kerékpárosok nagyobb veszélynek vannak kitéve, mint az autósok, mert ütközés esetén semmi sem védi őket, csak a sisak. Ezért az a tévhit, miszerint a kerékpározás veszélyes, első pillantásra puszta ténynek tűnhet.

A statisztikák szerint amelyben a forgalmi és biztonsági helyzetet értékelték, a kerékpározás volt a legbiztonságosabb a többi forgalomban résztvevő között. A közúti balesetek során elsősorban járművekben vesztették életüket (sofőrök + utasok), majd a gyalogosok, motorkerékpárosok (sofőr + utas) és végül a kerékpárosok. 

Séta közben is ugyanolyan magas a sérülés vagy halál kockázata, ha nem nagyobb, mint a kerékpározásnál. Így azt az állítást, miszerint a kerékpározás veszélyes, tévhitnek tekintjük ami nem igazságon alapszik. A kerékpáros biztonsága mindenekelőtt saját magától függ, mennyire óvatos és nem veszi-e könnyedén a védőfelszerelést. Végső soron bárhol tervez kerékpározni, ez is hozzájárul a biztonságához.

2. Tévhit: A kerékpár károsítja az ízületeket és a gerincet

Ha úgy gondolja, hogy a kerékpározás károsítja ízületeit vagy a gerincét, téved. A kerékpározás a túlsúlyosak számára megfelelő, a futás az ízületekre gyakorolt ​​negatív hatása miatt nem ajánlott. A hátfájás akkor jelentkezik, amikor a testet rosszul tartják kerékpározás közben, vagy ha nem megfelelő kerékpárt választottak.

kerékpáros az úton

A hátfájás elkerülése érdekében, függőleges helyzetben és kissé előre hajolva kell kerékpározni. Ez erősíti a hátsó gerinc izmokat és a gerinc megkönnyebbül. A hátfájást a kerékpár helytelen választása is befolyásolja, ami túl nagy is lehet, ezért szánjon időt a kiválasztására. Fájdalmas gerinc esetén összteleszkópos kerékpár ajánlott.

Éppen ellenkezőleg a kerékpározásnak számos egészségügyi előnye van. A rendszeres kerékpározás segít megelőzni a különféle betegségeket, jótékony hatással van a fizikai állapotra és erősíti az immunitást. A vérnyomásra, a mozgásszervekre gyakorolt ​​jó hatás és végső soron a kerékpár aktív használata a mentális egészségre is hatással van. Oldja a feszültséget, a stresszt és a szorongást.

3. Tévhit: A kerékpározás meddőséget okoz a férfiaknál

Biztosan hallotta már azt, hogy a szenvedélyes kerékpárosoknak problémái vannak az erekcióval és a termékenységgel. Ez a múltbeli nézet abból fakadt, hogy a nyeregre ülve bizonyos nyomás nehezedik a nemi szervekre, és ezáltal csökkenti azok tartalmát.

Azonban ez nincs így. A kaliforniai tudósok egy új tanulmánya ennek ellenkezőjét igazolta. A megvizsgált 4000 kerékpáros, úszó és futó között nem találtak különbséget a termékenységben. Kutatások kimutatták, hogy a kerékpárosok szexuális és húgyúti állapota hasonló volt, mint a futóknak és az úszóknak. A Journal of Urology folyóiratban megjelent tanulmány szerint a magas intenzitású kerékpárosoknak általában jobb merevedési funkciójuk volt, mint az úszóknak és a futóknak. Bár néhány kerékpáros húgycsőszűkületben vagy fertőzésében szenvedett különböző sérülések miatt, de a kerékpár nem volt hatással reproduktív egészségükre és az erekcióra. Ezért ha nem szeretne kerékpározni a termékenység aggodalma miatt, gyorsan gondolja meg. A kerékpározás nagy előnyökkel jár az emberi egészség számára, például támogatja az ízületek működését és pozitív hatással van a szív- és érrendszerre.

4. Tévhit: A kerékpározás drága sport

Ez a tévhit igaz is lehet, de nincs alapja. Mint más sportoknál, a "felszereléssel" is spórolhat a kerékpározáson. Ha nem a Tour de France-ra megy, akkor elegendő lesz egy alapfelszerelésű kerékpár, amelyet néhány ezerért lehet megvásárolni. Ezután nagyobb figyelmet kell fordítani a kerékpáros felszerelésekre, például a sisakokra, fényvisszaverőre, lámpákra és a fékekre.

kerékpározó család

5. Tévhit: Kerékpározás közben jobban izzadunk

Különösen akkor hallhatjuk ezt a kijelentést, amikor az emberek azon vacillálnak, hogy autóval vagy kerékpárral menjenek dolgozni. Attól tartanak, hogy ha biciklivel mennek dolgozni, teljesen izzadtak lesznek. Nem muszáj igaznak lennie, mert minden attól függ, hogy milyen tempót választ.

Ha lassú tempót választ és nem siet a munkahelyére, nem fog izzadtan megérkezni. Szükséges elegendő időt szánni az útra, és nem kell úgy tekerni, mintha az élete múlna rajta. A ruházat is hozzájárulhat ahhoz, hogy ne izzadjon. Válasszon olyan anyagot, amely elvezeti az izzadságot. 

Slovakiabike Youtube

Nyitvatartás:

Hétfő-Péntek:

08:00- 17:00

Szombatonként: 

08:00 - 12:00

Vasárnapokon: Zárva

Kapcsolat

Debreceni Dávid

tel.sz.: +421 908 457 460

  • Kiskereskedelem
  • Kerékpárszervis
  • E-shop rendelések

 

Predvoľby súkromia
Cookies používame na zlepšenie vašej návštevy tejto webovej stránky, analýzu jej výkonnosti a zhromažďovanie údajov o jej používaní. Na tento účel môžeme použiť nástroje a služby tretích strán a zhromaždené údaje sa môžu preniesť k partnerom v EÚ, USA alebo iných krajinách. Kliknutím na „Prijať všetky cookies“ vyjadrujete svoj súhlas s týmto spracovaním. Nižšie môžete nájsť podrobné informácie alebo upraviť svoje preferencie.

Zásady ochrany osobných údajov

Ukázať podrobnosti

Bejelentkezés